Z čeho jsou šperky vyrobeny

Úvod » Jezdecké šperky » Z čeho jsou šperky vyrobeny

košík (0) přihlášení / registrace

Jezdecké šperky - banner 1
Jezdecké šperky - banner 2
Jezdecké šperky - banner 3

Veškeré jezdecké šperky můžete získat v materiálech rhodiované stříbro pozlacené stříbro ryzosti 925/1000 a žluté nebobílé zlato ryzosti 585/1000. Abyste je mohli nosit i při sportování, mají naše jezdecké šperky kvalitní povrchovou úpravu a jsou potaženy vrstvou rhodia, které zvyšuje jejich odolnost a zajišťuje vysoký lesk. Šperky, ve kterých jsou zasazeny zirkony, si můžete vybrat v barevných variantách bílá, růžová, modrá a tyrkysová, případně si podle svých představ nechat vyrobit šperk v originální barevné kombinaci.

stříbro

chemická značka Ag (lat. Argentum) je ušlechtilý kov bílé barvy, používaný člověkem již od starověku. Samotné stříbro je velmi měkké a je náchylné k černání při styku se sloučeninami síry v atmosféře. Proto se obvykle odlévá s jinými kovy, v klenotnictví s mědí. Klenotnická slitina obsahuje 92,5% stříbra, odtud označení ryzosti 925/1000. Pro zvýšení lesku a odolnosti se někdy stříbrné šperky pokrývají tenkou vrstvičkou rhodia.

zlato

chemická značka Au (lat. Aurum). K výrobě šperků se používá ve formě slitin se stříbrem, mědí, zinkem, palladiem či niklem. Samotné ryzí zlato je příliš měkké a šperky z něj zhotovené by se nehodily pro praktické použití, používá se např. pro investiční zlato - zlaté plíšky a cihly nebo v medicíně. Příměsi palladia a niklu navíc zbarvují vzniklou slitinu - vzniká tak v současné době velmi oblíbené bílé zlato. Obsah zlata v klenotnických slitinách neboli ryzost se vyjadřuje v karátech. Ryzí zlato má 24 karátů, označení jeho ryzosti je 999/1000, klenotnické zlato má většinou 14 karátů a označení ryzosti 585/1000.

rhodium

chemická značka Rh, lat. (Rhodium) je drahý kov stříbřitě bílé barvy, ještě dražší než zlato. Patří mezi lehké platinové kovy. Je mimořádně chemicky odolný. V klenotnictví se využívá k pokovení šperků z bílého zlata nebo stříbra, čímž se zvýší jejich lesk a odolnost.

kubický ZIRKON

chemická značka ZrO2 (Oxid zirkoničitý) je synteticky vyráběný nerost, který se využívá při výrobě šperků pro svou podobnost s diamanty. I mezi zirkony však najdete kameny různé kvality, od těch levnějších až po velmi kvalitní, které jsou dokonalou náhradou briliantů. Liší se především svou pravidelností a výbrusem, který zajišťuje, jak se bude kámen zasazený do šperku třpytit.

Do Jezdeckých šperků Poukar používáme zirkony nejvyšší kvality, se speciálním výbrusem Star Cut - hvězdný výbrus. Při pohledu shora je vidět obrazec osmicípé hvězdy s výrazným vnitřním jasem, díky němuž dosahuje zirkon nejvyššího možného lesku a hry barev a činí z něj dokonalou náhradu briliantů. Velmi žádané jsou zejména bílé (čiré) zirkony, ale vyskytují se také v různých barevných odstínech.

swarovski zirkon

Barevné kameny zasazené do Jezdeckých šperků Poukar jsou Swarovski zirkony nejvyšší kvality - značky SIGNITY, také s výbrusem Star Cut. Signity je název společnosti, která vznikla spojením dvou světoznámých výrobců syntetických kamenů Swarovski a Golav Buchel. Vznikl tak největší producent těchto kamenů na světě, který zároveň poskytuje na svoje výrobky záruku nejvyšší kvality.

Do  Jezdeckých šperků používáme Swarovski zirkony barev Arctic Blue (modrá), Mint Green (tyrkysová) a Fancy Pink (růžová). V případě zájmu je možné zhotovit na zakázku šperk s originální barevnou kombinací podle Vašeho přání. Většinou se kombinují kameny jedné barvy s bílými zirkony.

Klasické šperky

Klasické šperky

kvalitní české šperky

Jezdecké šperky

Jezdecké šperky

kvalitní jezdecké šperky

Florbalové šperky

Florbalové šperky

kvalitní florbalové šperky

Investiční zlato

Investiční zlato

Investiční zlato

Výkup zlata a stříbra

Výkup zlata a stříbra

výkup zlata a stříbra

facebook

Poukar - české šperky | Tvorba www stránek

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. OK